နေပြည်တော် နိုဝင်ဘာ ၁၀
ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲကော်မရှင်က ယနေ့ရက်စွဲဖြင့် ကြေညာချက်အမှတ်(၂၁၁/၂၀၂၀၊ ၂၁၂/၂၀၂၀၊ ၂၁၃/၂၀၂၀၊ ၂၁၄/၂၀၂၀၊ ၂၁၅/၂၀၂၀၊ ၂၁၆/၂၀၂၀) တို့အား ထုတ်ပြန်ကြေညာခဲ့သည်။ အဆိုပါကြေညာချက် များတွင် ၂၀၂၀ ပြည့်နှစ်၊ နိုဝင်ဘာလ ၈ ရက်နေ့တွင်ကျင်းပခဲ့သည့် ပါတီစုံဒီမိုကရေစီ အထွေထွေရွေး ကောက်ပွဲ၌ သက်ဆိုင်ရာတိုင်းဒေသကြီးနှင့် ပြည်နယ်ရွေးကောက်ပွဲကော်မရှင် အဖွဲ့ခွဲတို့က ပြည်သူ့ လွှတ်တော်ရွေးကောက်ပွဲ ဥပဒေ ပုဒ်မ ၄၉(ခ)၊ အမျိုးသားလွှတ်တော်ရွေးကောက်ပွဲဥပဒေ ပုဒ်မ ၄၉(ခ)နှင့် တိုင်းဒေသကြီးလွှတ်တော် သို့မဟုတ် ပြည်နယ်လွှတ်တော်ရွေးကောက်ပွဲဥပဒေပုဒ်မ ၄၉ (ခ) တို့နှင့်အညီ ထုတ်ပြန်ကြေညာချက်များအရ အောက်ဖော်ပြပါ ပုဂ္ဂိုလ်များသည် ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်၊ အမျိုးသားလွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်နှင့် တိုင်းဒေသကြီးလွှတ်တော် သို့မဟုတ် ပြည်နယ်လွှတ်တော် ကိုယ်စားလှယ်များအဖြစ် ရွေးကောက်တင်မြှောက်ခံရသူများဖြစ်ကြောင်း သိရသည်-
ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်အမည်စာရင်း
စဉ် အမည် နိုင်ငံသားစိစစ်ရေး မဲဆန္ဒနယ် ကိုယ်စားပြုပါတီ
ကတ်အမှတ်
ရန်ကုန်တိုင်းဒေသကြီး
(၁) ဒေါ်အောင်ဆန်းစုကြည် ၁၂/ဗဟန(နိုင်)၁၀၉၄၅၈ ကော့မှူး အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၂) ဦးနေမျိုးထက် ၁၂/ဗတထ(နိုင်)၀၀၁၈၁၃ ကျောက်တံတား အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၃) ဦးအောင်သော် ၁၂/ရကန(နိုင်)၀၂၀၈၁၈ ကိုကိုးကျွန်း ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေး
နှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ
(၄) ဦးတိုးဝင်း ၁၂/တမန(နိုင်)၀၆၈၁၇၁ ဗိုလ်တထောင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၅) ဦးစည်သူမောင် ၁၂/လမန(နိုင်)၁၆၀၆၃၈ ပန်းဘဲတန်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၆) ဦးဟန်စိုး ၁၂/ဒပန(နိုင်)၀၄၄၁၀၁ ဒေါပုံ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၇) ဦးမြင့်လွင် ၇/ပခန(နိုင်)၀၁၈၁၁၀ ပုဇွန်တောင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
ကယားပြည်နယ်
(၈) ဦးသန်းလင်းလင်း ၂/လကန(နိုင်)၀၅၂၁၂၈ မယ်စဲ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
ချင်းပြည်နယ်
(၉) ဦးတီလ်လိန်း ၁၂/သဃက(နိုင်)၁၅၉၀၅၆ ဟားခါး အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
ပဲခူးတိုင်းဒေသကြီး
(၁၀) ဒေါက်တာဒေါ်သန်းအေး ၇/သနပ(နိုင်)၀၅၈၇၀၂ ဇီးကုန်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၁) ဦးဇော်ဝင်း ၇/ထတပ(နိုင်)၀၀၄၅၂၀ ထန်းတပင် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
မကွေးတိုင်းဒေသကြီး
(၁၂) ဦးကျော်မင်းဦး ၈/မတန(နိုင်)၀၃၉၂၈၉ မင်းတုန်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၃) ဦးနေထက်ဝင်း ၈/မထန(နိုင်)၀၉၆၅၈၅ ဆင်ပေါင်ဝဲ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၄) ဒေါ်အေးယုမော် ၈/သရန(နိုင်)၀၀၀၅၃၆ သရက် အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
မန္တလေးတိုင်းဒေသကြီး
(၁၅) ဦးမျိုးနိုင် ၉/မရမ(နိုင်)၀၂၁၃၁၇ ချမ်းအေးသာစံ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၆) ဦးကျော်ထွေး ၁၂/သကတ(နိုင်)၁၁၂၃၄၇ ဇမ္ဗူသီရိ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
မွန်ပြည်နယ်
(၁၇) ဦးကျော်ဝင်းမောင် ၁၀/သဖရ(နိုင်)၀၁၀၉၁၆ ကျိုက်မရော အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၈) ဒေါ်မိချိုသဲ ၁၀/ခဆန(နိုင်)၁၃၆၁၆၀ ချောင်းဆုံ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
ရန်ကုန်တိုင်းဒေသကြီး
(၁၉) ဒေါ်ကြည်ကြည်အုန်း ၁၂/ဥကမ(နိုင်)၀၇၅၆၄၅ အလုံ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
ဧရာဝတီတိုင်းဒေသကြီး
(၂၀)ဒေါက်တာလှဝင်း ၁၄/ကကန(နိုင်)၀၀၅၇၀၂ ကျောင်းကုန်း အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
အမျိုးသားလွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်အမည်စာရင်း
စဉ် အမည် နိုင်ငံသားစိစစ်ရေး မဲဆန္ဒနယ် ကိုယ်စားပြုပါတီ
ကတ်အမှတ်
ချင်းပြည်နယ်
(၁) ဒေါက်တာအေးအေးငွန် ၉/မရတ(နိုင်)၀၀၆၄၀၈ အမှတ်(၁၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၂) ဦးငွန်ဝုန်း ၄/ထတလ(နိုင်)၀၀၅၂၁၇ အမှတ်(၁၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
မန္တလေးတိုင်းဒေသကြီး
(၃) ဦးကျော်မြင့်ဦး ၉/လဝန(နိုင်)၀၀၇၈၆၇ အမှတ်(၁၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
မွန်ပြည်နယ်
(၄) ဦးခင်ဇော်ဦး ၁၀/ကမရ(နိုင်)၀၁၈၉၉၅ အမှတ်(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၅) ဦးလင်းတင်ဌေး ၁၀/ခဆန(နိုင်)၀၉၈၈၆၂ အမှတ်(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
မန္တလေးတိုင်းဒေသကြီး
(၆) ဦးမောင်မောင်ဆွေ ၁၂/သကတ(နိုင်)၀၇၃၂၀၃ အမှတ်(၁၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
တိုင်းဒေသကြီးလွှတ်တော် သို့မဟုတ် ပြည်နယ်လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်
အမည်စာရင်း
စဉ် အမည် နိုင်ငံသားစိစစ်ရေး မဲဆန္ဒနယ် ကိုယ်စားပြုပါတီ/
ကတ်အမှတ် တစ်သီးပုဂ္ဂလ
ရန်ကုန်တိုင်းဒေသကြီး
(၁) ဦးအောင်ထူး ၁၂/ဗတထ(နိုင်)၀၂၂၅၅၄ ဗိုလ်တထောင်(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၂) ဒေါ်လဲ့လဲ့ဝင်း ၁၂/မဂတ(နိုင်)၀၆၈၉၂၆ ဗိုလ်တထောင်(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၃) ဒေါ်ရွှေမိုဃ်းညွန့် ၁၂/ကတတ(နိုင်)၀၂၈၂၆၉ ကျောက်တံတား(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၄) ဒေါ်မြလှစံ ၁၂/ကတတ(နိုင်)၀၁၈၃၀၃ ကျောက်တံတား(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၅) ဦးသန်းနိုင်ဦး ၁၂/ဥကမ(နိုင်)၀၆၁၁၀၇ ပန်းဘဲတန်း(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၆) ဒေါ်စိုးပပလှိုင် ၁၂/သဃက(နိုင်)၀၃၅၇၀၅ ပန်းဘဲတန်း(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၇) ဦးမိုးမြင့် ၉/မမန(နိုင်)၀၁၂၈၉၈ ကိုကိုးကျွန်း(၁) ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်
ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ
(၈) ဦးအောင်နိုင် ၁၂/ကကက(နိုင်)၀၀၀၆၆၁ ကိုကိုးကျွန်း(၂) ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်
ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ
(၉) ဒေါ်သန္တာအေး ၁၂/ကမန(နိုင်)၀၇၈၂၂၁ ကော့မှူး(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၀) ဦးဇော်မင်းအောင် ၁၂/ကမန(နိုင်)၀၇၁၄၆၆ ကော့မှူး(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
ချင်းပြည်နယ်
(၁၁) ဦးထန်ကျုံး(ခ) ၁၂/အစန(နိုင်)၀၃၁၇၄၇ ဟားခါး(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
ဆန်နီဇာဟိုး အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၂) ဦးရှန်မန်း ၄/တတန(နိုင်)၀၃၃၃၂၀ ဟားခါး(၂) ချင်းအမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
ပဲခူးတိုင်းဒေသကြီး
(၁၃) ဦးခင်မောင်ဝင်း ၇/ထတပ(နိုင်)၀၄၁၇၃၃ ထန်းတပင်(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၄) ဦးဂျော့လေးနီ ၇/ထတပ(နိုင်)၀၅၁၉၄၆ ထန်းတပင်(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
မကွေးတိုင်းဒေသကြီး
(၁၅) ဦးတင်ဝင်း ၈/မတန(နိုင်)၀၀၃၇၄၆ မင်းတုန်း(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၆) ဒေါ်အေးမူ ၈/မတန(နိုင်)၀၄၇၂၈၇ မင်းတုန်း(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၇) ဦးတင်နွယ်ဦး ၈/စလန(နိုင်)၀၅၆၃၇၃ သရက်(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၁၈) ဦးဇော်မိုးအောင် ၈/သရန(နိုင်)၀၀၆၇၃၆ သရက်(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
ရန်ကုန်တိုင်းဒေသကြီး
(၁၉) ဦးဇော်ဇော်(ခ) ၁၂/တတန(နိုင်)၁၆၁၀၀၃ အလုံ(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
ဦးအောင်ပြည့် အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၂၀) ဒေါ်နွယ်နွယ်ဝင်း ၁၂/အလန(နိုင်)၀၀၁၁၄၄ အလုံ(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
ဧရာဝတီတိုင်းဒေသကြီး
(၂၁) ဦးဝင်းဌေး ၁၄/ရကန(နိုင်)၀၁၀၅၁၁ ကျောင်းကုန်း(၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၂၂) ဦးခင်မောင်ဇော် ၁၄/ကကန(နိုင်)၀၇၂၀၃၅ ကျောင်းကုန်း(၂) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ
အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
(၅၀၀)